Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15407100



*

nr 1540 7100


Skulptur

1900-tal, keramik. Höjd: 26 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 maj 2023
kl 20:09:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/5 11:17:40 1      250 kr
9/5 11:32:18 2      150 kr
9/5 11:32:18 1      200 kr (Budbetjänt)
9/5 11:32:23 2      250 kr
9/5 11:32:23 1      250 kr (Budbetjänt)
9/5 11:33:07 2      300 kr
11/5 07:21:41 3      500 kr
14/5 09:42:38 1      400 kr
14/5 09:42:38 3      450 kr (Budbetjänt)
14/5 09:43:34 1      500 kr
14/5 09:43:34 3      500 kr (Budbetjänt)
15/5 02:49:31 3      600 kr
15/5 18:58:34 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr